ATT HITTA DITT VARFÖR
22/10/2016
En sak som jag älskar att höra folk säga om mig är att jag inspirerar. Det är verkligen den bästa komplimangen jag kan få för då känner jag att jag har lyckats på riktigt, för det är precis så som jag vill att andra ska se mig på mig. Att jag inspirerar, kanske med hur jag är eller genom vad jag gör och jobbar med. En annan sak är kommentarer som rör mitt driv, det gör att jag drivs ännu mer! Men hur gör man? Varför är vissa människor så drivna, vågar kasta sig utför stup gång på gång och sedan lyckas nå dit dem vill? Jag tror att det handlar om att man ska hitta sitt varför. VARFÖR gör jag det här? Det är något som kopplas till mål och drömmar, vilket jag tror är superbra att ha att sikta mot, men själva drivkraften är just det där med att hitta sitt varför. Det kommer få dig att kämpa stenhårt om det är klart och tydligt, om du har ditt mål i sikte.

Jag förstår att det är en stor komplimang för dig. Det hade jag också tyckt 🙂
Förebild för mig, är en stor komplimang att få höra det ifrån min kusin 🙂
Sv; ja, det är oerhört jobbigt. Tack ska du ha! 🙂
Har veckans blogg på min blogg, vore kul om du ville delta 😀
Kan verkligen hålla med om hur STORT det känns om nån skulle bli inspirerad av en.. detta är ju lite på samma tema som mitt inlägg igår, om man vet varför man gör något så ska man fasen inte vara så beroende av andras åsikter. Men det är svårt! kram
Visst är det härligt att inspirera andra 🙂 Och jag tycker du gör det super! Hoppas din lördagskväll blir underbar 🙂 Kram
Så sant, du är sååå inspirerande!!
sv: Åh men ellerhur är dem!
Kramis
Tycker att det är såå coolt att du har ett eget företag, och det tycker jag är inspirerande!! Visst är det en härlig komplimang, men det är sant!
Vilket fint fat eller vad man säger 😀
Åh vad bra skrivet!!
TÄVLING: Idag dyker det upp en tävling i min blogg, var gärna med och tävla 🙂
Bra vision!
Det är verkligen en bra komplimang 🙂